S dětmi ke svobodě

DĚTI JSOU NAŠE ZRCADLA

Děti jsou jako křišťálově čisté zrcadlo, odrazem naší nejhlubší podstaty, našich hodnot, přesvědčení, ale i našich strachů a nejistot. V jejich nevinných očích, v jejich čistém smíchu i v prudkých bouřích emocí se odráží to, co sami v sobě nosíme. Jsou jako otevřená kniha, která bez předsudků a filtrů ukazuje, kdo ve skutečnosti jsme.

Pro tebe, podnikatelko, která se neustále snaží skloubit osobní život s profesionálními ambicemi, mohou být děti inspirujícím průvodcem. Učí nás být přítomní, žít tady a teď, s radostí se ponořit do každého okamžiku, aniž bychom se obávali budoucnosti nebo litovali minulosti. Připomínají nám, že každá chvíle je cenná a že pravá hodnota není v tom, co máme, ale v tom, co jsme.

Děti nás také učí pravému vedení – jak vést s láskou, trpělivostí a pochopením. Ve světě businessu, kde je často kladen důraz na výsledky a efektivitu, nám připomínají, že skutečná síla spočívá v autenticitě, empatii a schopnosti inspirovat ty kolem sebe. Stejně jako výchova dítěte vyžaduje čas, trpělivost a neustálé učení se, i budování úspěšného podnikání je dlouhodobý proces, který se neobejde bez pečlivé péče a odhodlání.

Vzpomeň si na ty chvíle, kdy tvé dítě něco poprvé dokázalo. Ta radost, ten žár v očích. Stejnou vášeň a odhodlání vkládej do svého podnikání. Děti nám ukazují, že každý neúspěch je jen dalším krokem k učení, k růstu. Není se čeho bát. Je to příležitost k zamyšlení, k posunu vpřed.

V tomto odrazu se skrývá i připomínka, abychom si uchovávali dětskou zvědavost a otevřenost k novým příležitostem. V podnikání, stejně jako ve výchově, je klíčová schopnost adaptace, touha učit se a růst. Děti se nebojí ptát, proč. Nebojí se zkoušet nové věci. Buďme jako ony. Ptejme se, proč, zkoumejme, experimentujme. V tomto duchu vytvářejme zážitky, které obohatí nejen naše podnikání, ale i životy našich zákazníků.

Nechme se tedy inspirovat našimi dětmi, abychom byli lepšími lidmi, lepšími podnikatelkami. Ať už je to v nekonečné zvědavosti, v neochvějné odvaze zkoušet nové věci, nebo v nesobecké schopnosti dávat bez očekávání něco na oplátku. Děti nás učí, že největší úspěchy často přicházejí z nejčistších motivací.

Buďme jako ony – nebojme se snít velké sny a jít za nimi s celým srdcem.

JÁ A MOJE ZRCADLA

Mám svoje úžasná zrcadla kolem sebe každý den. Tvoří se mnou, učíme se, podnikáme bok po boku. Naplňují můj život láskou a radostí. Ukazují mi, jak je život krásný. Díky nim se vracím do bezstarostnosti. Díky nim vidím, jak jsou věci snadné. A díky nim vnímám, jak je nutné se rozvíjet, nezůstat stát na místě. Vzdělávat se a nezakrnět.

Kluci jsou dneska na domácím vzdělávání, mám je stále po svém boku a cítím, že to je přesně ta cesta, kterou jsem hledala.

Pokud po takové cestě toužíte také, bude mi potěšením podělit se o naše zkušenosti, rady a tipy, co je třeba udělat pro domácí vzdělávání, jak probíhá proces a především o slasti a strasti této svobodné cesty.

Máte-li jakékoli dotazy ohledně domácího vzdělávání, můžete si rezervovat termín konzultace a já vám povím vše, co vás bude ohledně tohoto tématu zajímat 🙂

Rezervace termínu konzultace ZDE

Zde je záznam mého rozhovoru pro projekt „Samostatné děti“